Strefa mieszkańca!

Zaloguj się
Zarejestruj się
Post

wydarzenie

Wydarzenie Bierz się za słowa

Bierz się za słowa

  • Data: 03 listopada 2022
  • Godzina: 10:00
  • Data zakończenia: 30 listopada -0001
  • Godzina zakończenia: 00:00
  • Adres: ul. Żwirki i Wigury 4, Sieradz


Wspólnie z Klubem Miłośników Fantastyki „Sagitta” zapraszamy młodzież klas 6-8 szkół podstawowych i młodzież szkół średnich na warsztaty o komiksie „Komiksy nie gryzą”, które odbędą się 3 listopada 2022 r. od 10.00 i 11.00.

Komiksy nadal stanowią popularne narzędzie kształtowania zachowań czytelniczych wśród młodzieży. Podobnie jak książki pełnią rolę edukacyjną i biblioterapeutyczną, jednak wśród niektórych nauczycieli i animatorów kultury pokutuje mit, że komiksy są czymś "dla dzieci" i stanowią niepoważną formę rozrywki, czy wręcz przeszkadzają w rozwijaniu nawyków czytania i poznawaniu "prawdziwej" literatury.

Celem warsztatów jest zwiększenie kompetencji literackich przez młodzież w zakresie rozpoznania komiksu jako medium hybrydowego o charakterze interdyscyplinarnym i jego wykorzystania w procesie edukacyjnym oraz rozbudzenie wrażliwości na różne formy literatury i sztuki.

Warsztaty o komiksie są elementem projektu „Bierz się za słowa”, realizowanego w ramach programu „Partnerstwo dla książki”. Program dofinansowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ze środków Funduszu Promocji Kultury.

Może Cię zainteresować

Polscy i niemieccy uczniowie w magistracie Edukacja

Polscy i niemieccy uczniowie w magistracie

Sieradz lubię TV - 18.09.2020 Inne

Sieradz lubię TV - 18.09.2020

Tydzień we Francji za free Inne

Tydzień we Francji za free

Strażnicy Miejscy pilnują Inne

Strażnicy Miejscy pilnują

Komentarze