Post

aktualność

Aktualność 60. Biegi Ulicami Sieradza

60. Biegi Ulicami Sieradza

Znamy zwycięzców 60. Biegów Ulicami Sieradza. Zanim doszło do biegu głównego na dystansie 10 km ulicami naszego miasta miały miejsce biegi młodzieżowe, w których brały udział dzieci i młodzież z sieradzkich szkół a także bieg rodzinny.

Rywalizacja była bardzo zaciekła, jednak wynik miał tu drugorzędne znaczenie, liczył się natomiast sam udział w biegu i dobra zabawa. Po wręczeniu nagród kategorii wiekowych, zostały wręczone talony dla szkół za najliczniej przybyłych uczniów na biegi. Najliczniejsza reprezentacja to uczniowie ze SP nr 4 w Sieradzu i to do nich trafił talon o wartości 500 zł na zakup sprzętu sportowego. Talon o wartości 350 zł zdobyła reprezentacja uczniów z ZSP nr 1 w Sieradzu.

III m-ce Julia Andrysiak I LO Sieradz

W biegu głównym na 10 km pierwszy na linii mety z czasem 34:29 był Artur Kozłowski, drugi w klasyfikacji był Daniel Kokot z czasem 35:23, zaraz za nim z czasem 35:24 linię mety pokonał Michał Drążek.
Wśród kobiet najszybciej 10 km pokonała Karina Minorczyk z czasem 38:53. Druga była Dominika Wiecha 39:34, a na trzecim miejscu uplasowała się Arleta Matysiak z czasem 41:49.
Zawodników biegu głównego medalami po przebiegnięciu linii mety dekorował m.in. Rafał Matysiak, zastępca prezydenta Sieradza. Po wręczeniu nagród, które także wręczał Rafał Matysiak w towarzystwie Mariusza Bądziora, starosty Powiatu Sieradzkiego oraz Piotra Iszczka, dyrektora MOSiR Sieradz we wszystkich kategoriach wiekowych zostały wręczone upominki w kategoriach dodatkowych. Upominki dla najmłodszego i najstarszego zawodnika w biegu głównym, którymi zostali: Olga Odziemek jako najmłodsza uczestniczka biegu i Marian Machoń - najstarszy uczestnik.
źródło: MOSiR Sieradz, foto: UM Sieradz