Post

aktualność

Aktualność Bezpłatne wycieczki do Bełchatowa

Bezpłatne wycieczki do Bełchatowa


Urząd Miasta Sieradza kolejny raz organizuje wakacyjne ekologiczne wycieczki autobusowe dla mieszkańców miasta (dzieci, młodzieży, dorosłych). Osoby chętne na uczestniczenie w wycieczce prosimy o zgłaszanie się do Urzędu Miasta Sieradza. Terminy wycieczek – 23.07.2019, 30.07.2019, 22.08.2019, 17.09.2019

Zgłoszenia w terminie do 22 lipca 2019 do godz. 15.00 (dotyczy wyjazdu w dniu 23.07.2019 r.)  Zgłoszenie prosimy przekazać :
- bezpośrednio do siedziby Urzędu Miasta Sieradza (Pl. Wojewódzki 1- pokój nr 46) składając pisemne zgłoszenie uwagi na RODO,
- dopuszcza się zgłoszenie telefoniczne (43/826-61-46) i uzupełnienie zgłoszenia pisemnego do końca tego samego dnia pracy.
Informacje jak również wzór zgłoszenia znajdują się na stronie internetowej Urzędu Miasta Sieradza.
Dysponujemy 44 miejscami na każdą wycieczkę. Jedna osoba może wziąć udział tylko w jednej wycieczce. Miejsce zbiórki – Sieradz, Plac Wojewódzki, parking przed Urzędem Miasta

PROGRAM IMPREZY
godz. 09:00 – zbiórka w Sieradzu, Plac Wojewódzki przed Urzędem Miasta.

•    Przejazd do Kopalni Węgla Brunatnego w Bełchatowie. Platforma widokowa.
Kopalnia Bełchatów jest niekwestionowanym liderem polskiego górnictwa węgla brunatnego. Kopalnia jest  największą w Polsce kopalnią odkrywkową węgla brunatnego. To właśnie tutaj rozpoczyna się produkcja najtańszej energii elektrycznej w Polsce. Kopalnia eksploatuje złoża węgla brunatnego o zasobach przemysłowych 800,747 mln ton wydobywając rocznie ok. 40-42 mln ton „brunatnego złota”, co stanowi ponad 60% rocznego wydobycia tego surowca w Polsce.
•    Góra Kamieńsk – Elektrownia Wiatraków
Na podstawie wczesnych obserwacji oraz analiz rocznych pomiarów wiatrów, prowadzonych od 2001 roku na zwałowisku zewnętrznym Pola Bełchatów, podjęto decyzję budowy fermy wiatrowej. Wybudowano na powierzchni wierzchowiny 15 turbin o mocy 2 MW (każda), co daje całkowitą moc parku wiatrowego ok. 30 MW. Każda   z zainstalowanych turbin posiada trzy łopaty o długości 40 m. Elektrownia wiatrowa produkuje energię dla około 6 tys. gospodarstw.
•    Giganci Mocy - PGE Giganty Mocy
Jedna z największych atrakcji turystycznych województwa łódzkiego. Ekspozycja stanowi interaktywne centrum edukacji, które w sposób multimedialny prezentuje proces wytwarzania energii elektrycznej z wykorzystaniem węgla brunatnego, wydobywanego i przetwarzanego przez  bełchatowskie giganty mocy, tj. kopalnię węgla brunatnego i elektrownię konwencjonalną. Wystawa skierowana jest do wychowanków przedszkoli, uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz rodzin z dziećmi.  ok. godz.  16:00 - 17:00 - przyjazd do Sieradza. Zakończenie imprezy.

Proponujemy następujące świadczenia:
1.    transport komfortowym autokarem,
2.    opieka pilota,
3.    ubezpieczenie NNW Polska 5.000PLN
4.    bilet wstępu na wystawę Giganci Mocy
5.    opłaty parkingowe,
6.    opłaty drogowe
Uwagi: Program jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Prosimy o zabranie wygodnego obuwia. Posiłki we własnym zakresie.

Wycieczki organizowane są w ramach projektu „Edukacja przyrodnicza sieradzan 2019” i współfinansowane ze środków Urzędu Miasta Sieradza i WFOŚiGW w Łodzi.

Załączniki

# Plik Data publikacji Typ Rozmiar Pobrań
1 wycieczki oswiadczenie rodo 01.01.1970 docx 18,29 KB 40

Może Cię zainteresować

Złota Weronika Sport

Złota Weronika

Pamiętają o Mistrzu Inne

Pamiętają o Mistrzu

Oświetlenie zmodernizowane Inwestycje

Oświetlenie zmodernizowane

Unihokej. Chłopcy z SP9 jadą na Mistrzostwa Polski Sport

Unihokej. Chłopcy z SP9 jadą na Mistrzostwa Polski

Komentarze