Post

aktualność

Aktualność Będzie rozbudowa sali gimnastycznej przy SP nr 4

Będzie rozbudowa sali gimnastycznej przy SP nr 4


Miasto pozyskało blisko 1,5 mln zł na rozbudowę sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 4. Dzięki inwestycji placówka zyska nie tylko nową, większą halę sportową ale również przebudowane zostaną szatnie a na łączniku z głównym budynkiem pojawi się dach z... ogrodem.

- Dzisiaj mamy Dzień Edukacji Narodowej i informacja o przyznanym dofinansowaniu jest dla nas prawdziwym świętem - nie ukrywa radości Renata Pawlikowska, dyrektor "Czwórki". Wsparcie finansowe pozyskane z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej to prawie 1,5 mln zł z łącznie 4,8 mln zł, które według szacunków ma kosztować inwestycja. - To bardzo duża kwota dofinansowania, która pozwoli zmienić salę gimnastyczną i przystosować ją do warunków XXI w. Co więcej nowa sala pozwoli zaspokoić potrzeby nie tylko uczniów i nauczycieli, ale także lokalnej społeczności - przyznaje Paweł Osiewała, prezydent Sieradza.

- Dobra szkoła, dobra jej gospodyni, czyli Pai dyrektor, dobrzy gospodarze Miasta i dobry projekt. Wielokrotnie w Ministerstwie Sportu rozmawialiśmy na temat tego przedsięwzięcia, dlatego cieszę się bardzo, że się udało - mówi Piotr Polak, poseł Ziemi Sieradzkiej.

Inwestycja planowana jest na lata 2020-21. - Wyburzona zostanie obecnie funkcjonująca sala i jej łącznik z głównym budynkiem szkoły przy ul. Ks. Leśniewskiego oraz budy, jak ja to nazywam, które dzisiaj pełnią rolę szatni przy boisku Orlika. W ramach inwestycji pojawią się łazienki, szatnie, zaplecze sportowe, gabinet dentystyczny oraz gabinet lekarski. Na dachu nowego łącznika planowany jest mały ogród - wylicza Pani dyrektor.

Magistrat zapowiada, że będzie podejmował starania o uzyskanie kolejnego dofinansowania do inwestycji, tym razem ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego. - Każda złotówka wsparcia, to złotówka mniej wydana z miejskiego budżetu - podkreśla Paweł Osiewała. 

Może Cię zainteresować

Woda zdatna do spożycia przez ludzi Komunikaty

Woda zdatna do spożycia przez ludzi

Zmiana godzin pracy Urzędu w Wigilię Komunikaty

Zmiana godzin pracy Urzędu w Wigilię

Życzliwe przedszkolaki w urzędzie Edukacja

Życzliwe przedszkolaki w urzędzie

Bezpieczniej na sieradzkim cmentarzu komunalnym Inne

Bezpieczniej na sieradzkim cmentarzu komunalnym

Komentarze