Post

aktualność

Aktualność Będzie remont  ul. P.O.W.

Będzie remont ul. P.O.W.

Dobra wiadomość dla sieradzkich kierowców. Jeszcze w tym roku wyremontowany zostanie kolejny odcinek ul. P.O.W.

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Łodzi ogłosił właśnie przetarg na wykonanie remontu drogi wojewódzkiej nr 480 na odcinku ul. P.O.W. w Sieradzu. prace mają objąć drogę na odcinku od skrzyżowania z ul. Zachodnią w stronę wylotu na Kalisz, czyli w sumie ponad 700 m. Na długości tej wykonane zostanie frezowanie nawierzchni asfaltowych, rozebranie i ułożenie krawężników betonowych i ułożenie nowej warstwy ścieralnej z mieszanki mineralno-bitumicznej. Przy okazji inwestycji oczyszczone zostaną również przydrożne rowy.

- Cieszę się, że udało się przekonać Urząd Marszałkowski do kontynuowania prac przy ul. P.O.W. Mocno o to zabiegaliśmy - mówi Paweł Osiewała, prezydent Sieradza. Miasto wesprze finansowo władze wojewódzkie przy pracach. W miejskim budżecie na ten cel zarezerwowano 500 tys. zł.

Ile będzie kosztował remont ul. P.O.W.? To się okaże dopiero po wybraniu ostatecznej oferty. Potencjalni wykonawcy mają czas na złożenie ofert do 1 października. Prace remontowa mają się zakończyć do 29 listopada tego roku.


Image by PIRO4D from Pixabay

Może Cię zainteresować

Samorządowcy w Ministerstwie Rozwoju Inne

Samorządowcy w Ministerstwie Rozwoju

Co dalej z programem "Deszczówka"? Inne

Co dalej z programem "Deszczówka"?

Łąki kwietne w Sieradzu Inne

Łąki kwietne w Sieradzu

Płukanie sieci wodociągowej Komunikaty

Płukanie sieci wodociągowej

Komentarze