Post

aktualność

Aktualność Bądź jak Greta Thunberg

Bądź jak Greta Thunberg


150 uczniów sieradzkich szkół wzięło udział w Młodzieżowym Strajku Klimatycznym w Sieradzu. Młodzież wyraziła w ten sposób swój sprzeciw wobec zmian klimatycznych na świecie. W geście poparcia do młodych sieradzan wyszedł Prezydent Sieradza Paweł Osiewała. Zacznijmy od małych rzeczy – mówił prezydent, od nie wyrzucania śmieci na ulice, o dbania o swoje otoczenie – podkreślił.

Wśród swoich transparentów młodzi głosili hasła: „Nie ma planety B”, „Klimat się zmienia więc dlaczego my nie”. Mimo zimna i deszczu uczniowie sieradzkich szkół zebrali się by dołączyć do ogólnoeuropejskiego ruchu, który powstał po wystąpieniu Grety Thunberg na COP24 w Katowicach. Nastoletnia szwedka – dziś kandydatka do pokojowej nagrody Nobla – zaprotestowała przeciw bierności rządzących w Europie wobec zmian następujących w naszym klimacie.
- Zacznijmy od siebie – mówił podczas spotkania w Sieradzu Prezydent Miasta. Zachęcał do dbania o czystość w swoim otoczeniu, o miasto, w którym żyjemy - bo jest nasze wspólne, tak jak ten urząd, przed który przyszliście.  Podkreślał swoją dumę z młodych ludzi i ich postawy obywatelskiej.
- Wierzę, że będziecie zaczynem, dobrym początkiem zmian na lepsze. Zmian, które wpłyną na poprawę naszego środowiska i życia na naszej planecie – mówił Paweł Osiewała.
Młodzi ludzie wskazywali na potrzebę zmian w jakości powietrza, czystości wód, w warunkach życia nas ludzi, ale też zwierząt, bo zdaniem młodych to właśnie człowiek zagarnia sobie planetę, która daje nam wszystko czego nam potrzeba by żyć w harmonii z naturą. Szanujmy to – apelowali uczniowie sieradzkich szkół.
Jak podkreślali uczestnicy, piątkowy "strajk dla klimatu" nie był jednorazowym przedsięwzięciem. Wkrótce podejmowane będą kolejne działania podnoszące przede wszystkim świadomość zagrożeń wynikających ze zmian klimatycznych.

Może Cię zainteresować

Ulica Targowa jest przejezdna Komunikaty

Ulica Targowa jest przejezdna

Nowy autobus w MPK Sieradz. Wygodnie i ekologicznie Inwestycje

Nowy autobus w MPK Sieradz. Wygodnie i ekologicznie

28. Finał WOŚP w Sieradzu Inne

28. Finał WOŚP w Sieradzu

Zmiana godzin pracy Urzędu w Wigilię Komunikaty

Zmiana godzin pracy Urzędu w Wigilię

Komentarze