Post

aktualność

Aktualność Awans Sieradza w rankingu inwestycji

Awans Sieradza w rankingu inwestycji

Sieradz znalazł się w pierwszej piątce liderów inwestycji czasopisma "Wspólnota" w kategorii miast powiatowych województwa łódzkiego.

Twórcy rankingu przy jego opracowywaniu brali pod uwagę całość wydatków majątkowych poniesionych w ciągu ostatnich trzech lat (2016-18). W przypadku Sieradza, nakłady inwestycyjne w przeliczeniu na jednego mieszkańca wyniosły w tym czasie 594,91 zł. Biorąc pod uwagę wcześniejszy okres (2015-17) nasze miasto zanotowało awans o 24 miejsca w zestawieniu krajowym. W skali województwa łódzkiego liderem jest Tomaszów Mazowiecki. Kolejne miejsca zajmują  Łowicz, Wieluń i Łask, przy czym różnice w porównaniu z Sieradzem są niewielkie, rzędu od kilku do kilkudziesięciu złotych.
Blisko 40 pozycji poniżej Sieradza uplasowała się sąsiednia Zduńska Wola, gdzie poziom wydatków inwestycyjnych w ciągu ostatnich trzech la wyniósł nieco ponad 530 zł. 

Systematyczny spadek odnotowuje natomiast powiat sieradzki. W najnowszym rankingu z kwotą inwestycji 128,22 zł na mieszkańca, plasuje się na 219 miejscu w kraju (spadek o 11 pozycji w porównaniu z okresem 2014-16).

Może Cię zainteresować

Sieradzanki z brązem Sport

Sieradzanki z brązem

Naklejki to podstawa Komunikaty

Naklejki to podstawa

Skuteczna walka ze smogiem Zdrowie

Skuteczna walka ze smogiem

Program Czyste powietrze Komunikaty

Program Czyste powietrze

Komentarze