Post

aktualność

Aktualność Ary Sternfeld. Tak Go widzę - konkurs

Ary Sternfeld. Tak Go widzę - konkurs

2400 zł to główna nagroda dla zespołu, który nagra najlepszy film dotyczący Arego Sternfelda w konkursie "Ary Sternfeld. Tak Go widzę", którego Mecenasem są firmy Polpharma oraz  Medana.

Celem konkursu jest zachęcenie młodzieży do wykorzystania nowoczesnych urządzeń multimedialnych, zachęcenie uczestników do aktywności artystycznej, promocja postaci Arego Sternfelda i jego związków z Sieradzem i przede wszystkim zachęcenie młodzieży do refleksji i przedstawienia własnych, kreatywnych pomysłów na fabułę, która będzie nawiązywała do postaci wielkiego sieradzanina. Konkurs ma również za zadanie propagowanie nauk ścisłych.
Zadaniem uczestników konkursu jest nakręcenie filmu o Arym Sternfeldzie ze szczególnym podkreśleniem związków pioniera kosmonautyki z Sieradzem. Z      Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych (klasy 7 i 8) oraz ponadpodstawowych z terenu Miasta Sieradza.  Autorem filmu musi być zespół złożony z trzech uczniów danej szkoły.  Dana szkoła może zgłosić więcej niż jeden zespół.

Na konkurs każdy zespół może przesłać jeden film. Uczestnicy konkursu przedstawiają zapisaną na płycie CD/DVD, nośniku USB lub przesłaną za pomocą serwisu We Transfer jedną pracę konkursową zapisaną w formacie MP4, której czas projekcji nie przekracza 5 minut (nie krótszy niż 2 minuty)
Twórcy filmu mogą wykorzystać różnego rodzaju gatunki filmowe (np. dokument, wywiad, reportaż), które nawiązują do tematyki konkursu.  Dozwolona jest dowolna technika wykonania filmu przy użyciu dowolnego urządzenia multimedialnego, np. telefon komórkowy, aparat fotograficzny, kamera.  Przy ocenie prac będą brane pod uwagę: pomysłowość, technika, oryginalność, wartość merytoryczna, staranność w doborze materiałów i ich kwerenda.

ZGŁOSZENIA
Prace konkursowe wraz z kartą zgłoszenia  należy składać do 2 grudnia 2019r. do godz. 15.00 na adres:
Urząd Miasta Sieradza
pl. Wojewódzki 1
98-200 Sieradz
pok. nr 10/11
lub w przypadku przesłania filmu serwisem We Transfer na adres promocja@umsieradz.pl

Zwycięzców poznamy podczas Jarmarku "Sieradz pod choinkę" w dniu 14 grudnia 2019 r.

Szczegółowe informacje o konkursie znajdują się na stronie internetowej Urzędu Miasta w zakładce: Ary - konkurs

Organizator Konkursu
Urząd Miasta Sieradza oraz Sieradzkie Centrum Kultury

Sponsor

Zakłady Farmaceutyczne Polpharma S.A. oraz Medana Pharma S.A.

Może Cię zainteresować

Konkurs ekologiczny Inne

Konkurs ekologiczny

Kolejna ekopracowania w sieradzkiej szkole Edukacja

Kolejna ekopracowania w sieradzkiej szkole

Konkurs filmowy. Szczęśliwa trzynastka Edukacja

Konkurs filmowy. Szczęśliwa trzynastka

Życzliwe przedszkolaki w urzędzie Edukacja

Życzliwe przedszkolaki w urzędzie

Komentarze