Post

aktualność

Aktualność Ale kosmos!

Ale kosmos!


Na sieradzkim osiedlu tuż przy ul. Piastowskiej całe rodziny mogły poczuć kosmos na Ziemi. To za sprawą Pikniku Kosmicznego zorganizowanego przez Urząd Miasta Sieradza w cyklu wakacyjnych spotkań. To kolejne kreatywne wydarzenie. Poprzednie nawiązywały tematyką do rzeki Warty, do muzyki, czy filmu.

Podczas pikniku kosmicznego najmłodsi mogli wziąc udział w zajęciach z grawitacji, także w  konkursach m.in. w wyścigach w kosmicznych butach, czy konkursie na najciekawszy strój "obcego". Do animatorów dołaczyła Księgarnia Róża z Sieradza z warsztatami plastycznymi. Tak więc oprócz latawców, rakiet i samolotów, które powstały w ramach pikniku, księgarnia przygotowała zajęcia, dzięki którym na pobliskich drzewach zawisły prace plastyczne małych sieradzan. Podczas wydarzenia rozstrzygnieto także konkurs na "Ukryte kamienie" zorganizowane z inicjatywy jednej z sieradzanek pani Iwony Nowak. Ukryte w Parku Broniewskiego kolorowe kamienie trzeba bayło odnależć i skorelować z liczbami i kolorami. Najlepsi otrzymali upominki ufundowane przez Urząd Miasta Sieradza.

Kolejne wydraeznia, na ktore zaprasza Urząd Miasta Sieradza to Dzień Baniek Mydlanych na Rynku w Sieradzu w piątek 25 sierpnia od 12.00 do 17.00 oraz na ostatni wakacyjny Piknik Konstruktorski z Bobem Budowniczym w roli głównej - 2 września w niedzielę na osiedlu Klonowe w pobliży Skate Parku.


Może Cię zainteresować

Będzie rozbudowa sali gimnastycznej przy SP nr 4 Inwestycje

Będzie rozbudowa sali gimnastycznej przy SP nr 4

Kolejna ekopracowania w sieradzkiej szkole Edukacja

Kolejna ekopracowania w sieradzkiej szkole

Utrudnienia w ruchu w rejonie ul. Targowej i ks. Leśniewskiego Komunikaty

Utrudnienia w ruchu w rejonie ul. Targowej i ks. Leśniewskiego

Młodzi dla klimatu Relacje

Młodzi dla klimatu

Komentarze