Strefa mieszkańca!

Zaloguj się
Zarejestruj się
Post

aktualność

Aktualność Akcja "Gotowi do wspólnej służby"

Akcja "Gotowi do wspólnej służby"

Harcerze i instruktorzy hufca ZHP Sieradz, we współpracy z Urzędem Miasta Sieradza, Strażą Miejską, Sieradzką Spółdzielnią Mieszkaniową i Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej rozpoczęli akcję „Gotowi do wspólnej służby”. Seniorzy mogą liczyć na zakupy, dostarczenie posiłków, lekarstw czy wyprowadzenie psa. Lekarze, farmaceuci i pielęgniarki nawet na opiekę nad dziećmi.

Informacje z numerami telefonów, pod które można zgłosić swoje potrzeby, jeszcze dziś pojawią się na klatkach schodowych w blokach SSM. Dostępne są także na stronach internetowych Miasta Sieradza, MOPSu i SSM. Wszystkie te instytucje wspólnie podjęły się akcji pomocy tym, którzy w czasie epidemii są w najtrudniejszej sytuacji.

Zgłoszenia przyjmowane są przez dyżurnego Straży Miejskiej w Sieradzu pod numerem telefonu 43 822 37 05 a następnie przekazywane wolontariuszom ZHP. W sytuacjach wyjątkowych można także skorzystać z numeru alarmowego Straży Miejskiej 986. Także spółdzielnia – swój dotychczasowy rejestrator usterek – udostępnia do zgłaszania potrzeb zakupów spożywczych, leków czy opieki nad zwierzętami – to numer 43 8223629 wewnętrzny 4.

- Wszystkie prośby nagrane przez rejestrator głosowy zostaną przekazane do ZHP – mówi prezes SSM Stefania Gąsiorowska. I dodaje, że rejestrator działa od 15.00 do 7.00 rano. I to właśnie każdego ranka informacje od mieszkańców ich adresy i zakres potrzeb będą przekazywane wolontariuszom.

- Dorośli harcerze i instruktorzy będą pełnić dyżury i pomagać tym, którzy w tym trudnym czasie pozostali sami. Będziemy nie tylko pomagać seniorom ale też pracownikom służby zdrowia, którzy być może potrzebują by zaopiekować się ich dziećmi lub zwierzakami – mówi Przemysław Serweta Komendant Hufca ZHP Sieradz.

 - Dyżurny Straży Miejskiej będzie przyjmował zgłoszenia od naszych mieszkańców, do szczególnej opieki nad seniorami w czasie epidemii zostali zobligowani pracownicy MOPS – mówi Jarosław Trojanowski Sekretarz Miasta Sieradza. Prosimy też sieradzan o sąsiedzką solidarność. Wolontariusze ZHP nie są w stanie pomóc wszystkim – dodaje.

Harcerze i instruktorzy będą dyżurować 7 dni w tygodniu na terenie Miasta Sieradza.

Może Cię zainteresować

77. rocznica zakończenia II wojny światowej Inne

77. rocznica zakończenia II wojny światowej

Dotacje na zabytki. Drugi nabór wniosków Inne

Dotacje na zabytki. Drugi nabór wniosków

Roweckiego do przebudowy Inwestycje

Roweckiego do przebudowy

Certyfikat pomocnika Ziemi Relacje

Certyfikat pomocnika Ziemi

Komentarze