Strefa mieszkańca!

Zaloguj się
Zarejestruj się
Post

aktualność

Aktualność 81. Rocznica napaści Rosji Radzieckiej na Polskę

81. Rocznica napaści Rosji Radzieckiej na Polskę


By cieszyć się darem wolności, musimy znać drogę do niej naszego narodu – mówił podczas uroczystości upamiętniających agresje radziecką na Polskę Paweł Osiewała Prezydent Sieradza.

81. rocznicę tego wydarzenia rozpoczęła Mszą Świętą za Ojczyznę w kościele garnizonowym w Sieradzu.

Organizatorami wydarzenia byli Prezydent Sieradza Paweł Osiewała, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Sieradzu Urszula Rozmarynowska oraz Oddział Sieradzki Polskich Sybiraków. W uroczystościach wzięli także udział mieszkańcy Sieradza, reprezentacje i poczty sztandarowe władz miasta i powiatu oraz sieradzkich szkół. Po mszy świętej uczestnicy uroczystości przeszli pod pomnik Sybiraków na ul. Rycerską w Sieradzu

- 17 września 1939 roku to nie tylko data początku okupacji ale również najbardziej zakłamywana data w PRL-u. Ciężar krzywd i zbrodni, jakich doświadczyli Polacy pod okupacją sowiecką, pogłębiała niemożność ze względu na ustrój polityczny odnalezienia śladów zaginionych na „nieludzkiej ziemi”. – mówił podczas uroczystości Prezydent Sieradza Paweł Osiewała.

Pod pomnikiem Sybiraków złożono kwiaty, odbył się Apel Pamięci, okolicznościowe przemówienia i salwa honorowa w wykonaniu kampanii 15 SBWD. Uroczystość związaną z rocznicą agresji radzieckiej na Polskę połączono z obchodami Światowego Dnia Sybiraka.

Może Cię zainteresować

Jest wykonawca budowy ronda Inwestycje

Jest wykonawca budowy ronda

Sieradz lubię TV - 24.09.2020 Inne

Sieradz lubię TV - 24.09.2020

 Porozmawiajmy w Łódzkiem – Sieradz Inne

Porozmawiajmy w Łódzkiem – Sieradz

Sieradz lubię TV - 10.08.2020 Inne

Sieradz lubię TV - 10.08.2020

Komentarze