Strefa mieszkańca!

Zaloguj się
Zarejestruj się
Post

aktualność

Aktualność 30 lat minęło

30 lat minęło


Mały, niepozorny budynek przy ul. Reymonta 19 kryje w sobie księgozbiór liczący ponad 21 tys. woluminów. Oznaczona numerem "3" filia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sieradzu, która sprawuje opiekę nad tym księgozbiorem, 18 marca obchodzi swoje trzydzieste urodziny.

- Przez 30 lat biblioteka zyskała liczne grono sympatycznych i oddanych Czytelników. Jest wśród nich Pani Jola, która swoją przygodę z tą placówką rozpoczęła w dniu otwarcia i jest jej wierna do dzisiaj. Każdego roku ze zbiorów korzysta około tysiąca osób; obecnie najmłodszy Czytelnik (Hania) ma 4 lata
a najstarszy (Pan Tadeusz) – 98 lat - wylicza Iwona Bartkiewicz, która na co dzień czuwa nad zbiorami. 

Mała, osiedlowa biblioteka, posiada księgozbiór liczący ponad 21 tys. woluminów, prenumeruje 16 tytułów czasopism.  - Wychodząc naprzeciw potrzebom, zainteresowaniom i życzeniom Czytelników co roku przybywa ok. tysiąca nowych książek, przede wszystkim beletrystyki dla dzieci, młodzieży i dorosłych - mówi pani Iwona.

Z filii nr "3" korzystają przede wszystkim mieszkańcy tej części Sieradza, dla których mały budynek przy Reymonta 19 (choć dojście do niej prowadzi od ul. Paderewskiego) jest trwałym elementem osiedlowego krajobrazu. Nic w tym dziwnego, bo przeciętny czytelnik z naszego miasta wypożycza rocznie 24-25 książek, czyli o 4 więcej niż średnia dla województwa.

- W ciągu minionych lat wiele się w bibliotece działo. Organizowane były liczne imprezy i wydarzenia kulturalne zwłaszcza dla dzieci. Dużą popularnością cieszyły się spotkania z pisarzami, konkursy, głośne czytanie czy udział
w różnego rodzaju akcjach czytelniczych. Obecnie ze względu na pandemię działalność biblioteki ograniczona jest do wypożyczania książek i czasopism. Mamy nadzieję, że wkrótce się to zmieni i będzie możliwy powrót do dawnej aktywności - mówi Iwona Bartkiewicz.

Pracownicy  biblioteki, przy okazji jubileuszu serdecznie dziękują wszystkim, którzy w ciągu ostatnich 30 lat odwiedzili filię nr "3" choć jeden raz a w sposób szczególny tym, którzy robią to wytrwale i systematycznie od wielu lat.  Pięć osób z najdłuższym jubileuszowym stażem czytelniczym zostało uhonorowane pamiątkowym dyplomem i słodkim upominkiem. 


Może Cię zainteresować

Miasto grunty sprzedaje Komunikaty

Miasto grunty sprzedaje

Sieradzkie przedszkola z OZE Inwestycje

Sieradzkie przedszkola z OZE

Trwają prace na Słonecznej i Botanicznej Inwestycje

Trwają prace na Słonecznej i Botanicznej

XLI Sesja Rady Miejskiej. Zapowiedź Rada Miejska

XLI Sesja Rady Miejskiej. Zapowiedź

Komentarze