Post

aktualność

Aktualność 28. Finał WOŚP. Mamy rekord

28. Finał WOŚP. Mamy rekord


Ponad 135 tys. zł - taką kwotę zebrały trzy sieradzkie sztaby, które "zagrały" podczas 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To o ponad 28 tys. zł więcej niż w poprzednim roku.

Tegoroczny finał WOŚP zakończył się tradycyjnie "Światełkiem do nieba" zorganizowanym na placu Wojewódzkim. W tym roku fajerwerki zastąpione zostały jednak teatrem ognia w wykonaniu grupy "Los Fuegos" a zorganizowane przez Młodzieżową Radę Miejską w Sieradzu.
To był oczywiście zwieńczenie długiego dnia pracy ponad setki wolontariuszy, którzy prowadzili zbiórkę w Sieradzu. Nad koordynacją ich działań czuwały sztaby zlokalizowane w Szkole Podstawowej nr 1 oraz w Szkole Podstawowej nr 9. W pierwszym z nich udało się zebrać 87600 zł czyli ponad 20 tys. zł więcej niż rok wcześniej. W "Dziewiątce" zgromadzono zaś blisko 19 tys. zł. - To o około dwa tysiące więcej niż w czasie ubiegłorocznej edycji. Cieszymy się, że znów udało nam się pobić rekord - opowiada Anna Nowakowska, szefowa sztabu.
Aktywnie w organizację WOŚP włączyli się uczniowie, nauczyciele i absolwenci Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Sieradza, którzy w Teatrze Miejskim w Sieradzu zaserwowali sporą dawkę muzycznych i artystycznych doznań, ale również prowadzili licytację gadżetów i przedmiotów. Na aukcjach wypełniających przerwy w koncercie licytowane były m.in plakaty z ostatniej edycji Sieradz Open Hair Festival z podpisami gwiazd oraz najnowsze edycje albumów "Antoine" w polsko-francuskiej wersji językowej .

Jak co roku z WOŚP grał też sztab zlokalizowany w Naszym Radiu, który w tym roku zgromadził ponad 28 860,18 zł. Także i tutaj licytowane były festiwalowej plakaty i albumy a także przekazany przez Pawła Osiewałę, prezydenta Sieradza, grafika wykonana przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej podpisana przez Lecha Wałęsę.  
Wolontariusze zbierali pieniądze nie tylko na ulicach miasta ale także podczas przygotowanych na ten dzień atrakcji. Te przygotowane zostały m.in. przez team50 i "98-200 Gang" wsparte przez WORD Sieradz. Na terenie Ośrodka Doskonalenia Technik Jazdy odbył się Konkurs Zręczności Kierowców i pokaz samochodów zabytkowych, unikatowych i przerobionych.


Może Cię zainteresować

Wybory Prezydenckie. Jak głosowali sieradzanie w II turze? Inne

Wybory Prezydenckie. Jak głosowali sieradzanie w II turze?

Międzynarodowy Dzień Bez Samochodu Inne

Międzynarodowy Dzień Bez Samochodu

Rozbudowa SP nr 4 Inwestycje

Rozbudowa SP nr 4

Sieradz lubię TV - 24.09.2020 Inne

Sieradz lubię TV - 24.09.2020

Komentarze