Post

aktualność

Aktualność 21:0 czyli Prezydent z absolutorium

21:0 czyli Prezydent z absolutorium

21:0 to nie rezultat seta w tenisie stołowym, ale wynik głosowania w sprawie absolutorium dla Pawła Osiewały, prezydenta Sieradza. Pozytywnie pracę włodarza miasta ocenili wszyscy radni miejscy, nawet Ci, związani z opozycją.

- To jest nasz wspólny budżet, ciężka praca nie tylko radnych miejskich i prezydenta, ale także całego zespołu ludzi pracujących w urzędzie i podległych jednostkach. A podnieśliśmy poprzeczkę naprawdę bardzo wysoko. Po czterech latach sprawowania funkcji mogę śmiało powiedzieć, że Sieradz jest ten sam, jaki był na przestrzeni wieków, ale jednocześnie jakże inny niż był chociażby dwa, trzy, dziesięć lat temu. Zmieniamy się, zmieniamy naszą rzeczywistość. Jesteśmy na innym etapie rozwoju gospodarczego. Inwestycje, które już powstały i będą powstawać, dają miejsca pracy sieradzanom. Jesteśmy na innym etapie rozwoju kulturalnego, bo proponowana oferta jest na dużo wyższym poziomie niż była dotychczas. Inny etap dotyczy też rekreacji. Dużo jednak przed nami. Mam nadzieję, że kolejne lata to będzie dalszy wzrost działań i następnych inwestycji. Jako włodarza cieszy mnie jeszcze jedno. Sieradz, gdziekolwiek byśmy się nie znaleźli, jest miastem rozpoznawalnym. Jest określany jako wzór do naśladowania dla tych, którzy chcieliby prowadzić politykę zrównoważonego rozwoju czy korzystać z dobrodziejstw, jakie daje korzystanie z funduszy zewnętrznych – mówił Paweł Osiewała.

Wcześniej, pozytywnie o wykonaniu budżetu przez prezydenta Sieradza, pozytwynie wypowiedziała się także Regionalna Izba Obrachunkowa w Łodzi.

Głosowanie nad absolutorium obyło się bez żadnej dyskusji.

Może Cię zainteresować

Spotkanie noworoczne i nagrody Prezydenta Sieradza Relacje

Spotkanie noworoczne i nagrody Prezydenta Sieradza

Komentarze