Strefa mieszkańca!

Zaloguj się
Zarejestruj się
Post

aktualność

Aktualność 150 tys. zł na respiratory dla sieradzkiego szpitala

150 tys. zł na respiratory dla sieradzkiego szpitala

To była wyjątkowa sesja Rady Miejskiej w Sieradzu. Po raz pierwszy w historii sieradzcy radni obradowali w czasie epidemii. To oznaczało szczególne środki ostrożności.

W obradach wzięli udział oprócz radnych – Prezydent i Skarbnik Miasta. Nie było jak dotąd ani urzędników i szefów podległych jednostek, ani publiczności. Krzesła dla radnych ustawione zostały z zachowaniem zalecanej w czasie epidemii odległości.
Podczas  XXIV  Sesji, radni zdecydowali przeznaczyć 150 tys. zł na zakup respiratorów do sieradzkiego szpitala. Przyjęli także sprawozdania m.in. z „Miejskiego programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za  2019 rok czy „Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie

Sieradzki magistrat ograniczył przyjęcia interesantów. Cześć urzędników pracuje zdalnie,  Ci którzy nie mają takich możliwości proszą o ograniczenie ilości osób załatwiających sprawy w urzędzie. Sprawy można załatwić drogą mailową a wizyty umówić telefonicznie na konkretną godzinę tak by uniknąć tworzenia kolejek i skupisk ludzi.

Wszelkie informacje na temat funkcjonowania urzędu można znaleźć na www.sieradz.eu – tam tez dostępne są wszystkie niezbędne numery telefonów.

Z powodu pandemii decyzją Prezydenta Miasta Sieradza od 20 marca zamknięte zostały place zabaw dla dzieci na terenie miasta.

Wiosenna pogoda kusi, ale gromadzenie się w miejscach publicznych, a takimi są także place zabaw, niesie ze sobą duże ryzyko zarażenia się koronawirusem. W trosce o zdrowie sieradzan place zabaw będą zamknięte do odwołania. Na placach zabaw, podległych Miastu pojawią się tabliczki informujące o zakazie wstępu i korzystania z urządzeń. Tam, gdzie nie ma możliwości fizycznego zamknięcia placu zabaw oraz siłowni plenerowych, władze apelują o rozsądne postępowanie i przestrzeganie zakazu korzystania z tych obiektów.


Może Cię zainteresować

Skuteczna interwencja sieradzkiego magistratu Inne

Skuteczna interwencja sieradzkiego magistratu

Bezpieczeństwo przede wszystkim. Współpraca ze strażą pożarną Inne

Bezpieczeństwo przede wszystkim. Współpraca ze strażą pożarną

Szczepienia przeciw HPV

Szczepienia przeciw HPV

Prezydent Miasta Sieradza z nagrodą "Orzeł Wprost" Inne

Prezydent Miasta Sieradza z nagrodą "Orzeł Wprost"

Komentarze