Imieniny: Maury, Milany i Tomasza

RSS

Biuletyn Informacji Publicznej

A+ A-

Logo oficjalnego serwisu internetowego Urzedu Miasta Sieradz

DIAGNOZA LOKALNYCH ZAGROŻEŃ SPOŁECZNYCH NA TERENIE MIASTA SIERADZA

12/10/2017

Urząd Miasta Sieradza podpisał umowę z Małopolskim Centrum Profilaktyki z Krakowa na sporządzenie diagnozy zagrożeń społecznych mieszkańców Sieradza. Diagnoza posłuży do przygotowania programu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych, programu przeciwdziałania przemocy oraz programu przeciwdziałania narkomanii na najbliższe lata na terenie naszego miasta.

W najbliższym czasie w sieradzkich szkołach, wśród mieszkańców oraz u niektórych sprzedawców napojów alkoholowych pojawią się ankiety diagnostyczne – w pełni anonimowe. Ich analiza pomoże nam rozpoznać problemy w zakresie uzależnień i szeroko rozumianych problemów społecznych mieszkańców naszego miasta. Prosimy o współpracę i odpowiedzi na pytania zawarte w formularzu.

 Sporządzona diagnoza dostępna będzie na stronie internetowej naszego miasta, a wszystkim instytucjom i organizacjom statutowo zajmującym się tą problematyką pozwoli właściwe ukierunkować podejmowane działania w najbliższej przyszłości.